از طرف انجمن دیابت آمریکا استانداردهای جدید مراقبتی اعلام شد | بیماری

انجمن دیابت آمریکا براساس آخرین  نتیجه های بیان شده در تجدید نظر سالیانه مراقبتای پزشکی که در ضمیمه ای در مجله  Diabetes Care  ژانویه ۲۰۱۵منتشر شده است، سختگیری در رسیدن به اهداف فشارخون دیاستولیک رو واسه افراد گرفتار به دیابت و تموم افراد دیابتی که تحت درمان با دوز متوسط تا زیاد استاتینا هستن، کمتر کرد. این تغییرات براساس تغییرات گذشته دستورالعمل مدیریت خطر بیماریهای قلبی عروقی کالج کاردیولوژی آمریکا و انجمن قلب آمریکا در نظر گرفته شد.

هرساله استانداردهای جدید مراقبت پزشکی واسه ارائه بهترین راهنماییای ممکن به کارشناسان مراقبتای بهداشتی واسه تشخیص و درمان بزرگسالان و کودکان گرفتار به همه شکلای جور واجور دیابت ارائه می شه.

سال گذشته کالج کاردیولوژی و انجمن قلب آمریکا بطور مشترک پیشنهادای جدیدی واسه مدیریت خطر بیماریهای قلبی عروقی ارائه کردن که تعیین کننده زمان اراده کردن واسه تجویز داروهای کاهنده کلسترول (استاتینا) است. این دستورالعمل اکثریت نزدیک به اتفاق افراد گرفتار به دیابت که تحت این درمان هستن رو در بر میگیره.

تا الان انجمن دیابت آمریکا پاسخی به این دستورالعمل و تناسب اون با افراد گرفتار به دیابت که در خطر دو تا چهار برابری حمله قلبی و سکته مغزی نسبت به افراد سالم هستن، صادر نکرده بود. بیماریای قلبی عروقی قاتل شماره یه افراد گرفتار به دیابته.

دکترGrant  از محققان مرکز تحقیقات Kaiser Permanenteمیگه: از اونجائیکه افراد گرفتار به دیابت در خطر زیادی واسه بیماریهای قلبی هستن در نظر گرفتن استانداردهای مراقبتی جدید واسه تجویز استاتین واسه همه افراد گرفتار به دیابت مهمه.

در این دستورالعمل به افراد زیر ۴۰ سال گرفتار به دیابت یا افراد ۴۰ تا ۷۵ سال که فاکتورهای خطر دیگه بیماریهای قلبی عروقی رو ندارن، مصرف دوز متوسط تا شدید استاتین پیشنهاد شده. در حالیکه به تموم افراد دیابتی در همه سنین که به مریضی قلبی عروقی گرفتار هستن یا افراد ۴۰ تا ۷۵ ساله ای که دارای بقیه فاکتورهای خطر قلبی عروقی هستن، مصرف دوز بالایی از استاتین پیشنهاد شده.

دکتر Grantمیگه: تغییر بزرگ در پیشنهاد به شروع استاتین با دوز متوسط یا زیاد براساس مشخصات خطر مریض انجام می شه تا مقدار کلسترول LDLمریض. از اونجائیکه تموم بیماران گرفتار به دیابت در خطر بیماریهای قلبی عروقی هستن تنها موضوع مهم، اراده کردن واسه مصرف دوز متوسط دارو در مقابل دوز زیاد استاتین در این افراده.

در پیشنهادای جدید مقدار هدف واسه فشارخون دیاستولیک از مقدار قبلی که برابر با ۸۰ میلی مترجیوه بود به میلی مترجیوه رسید. هر چند تحقیقات مشاهداتی نشون داده کلا پایینتر بودن فشارخون واسه این افراد بهتره اما دلایل بدست اومده از تحقیقات تصادفی پرکیفیت از هدف درمانی میلی مترجیوه پشتیبانی می کنن.

تغییرات دیگه در استانداردهای مراقبت پزشکی شامل یه پیشنهاد جدید به همه ادما از جمله افراد گرفتار به دیابته در این دستورالعمل نه فقط انجام ورزش منظم پیشنهاد شده بلکه پیشنهاد شده که مدت زمان نبود فعالیت در طول روز نباید بیشتر از دقیقه تو یه زمان باشه.

اونا هم اینکه به افراد دیابتی انجام تمرینات مقاومتی رو دست کم دو بار در هفته پیشنهاد می کنن مگه اینکه به دلایل پزشکی این ادما از انجام اون منع شده باشن.

استانداردهای جدید در این دستورالعمل دوباره سازمان دهی و تغییر نام داده شدن. در استاندارد قبلی در پیشنهادای بالینی یه بخش به عنوان استانداردهای مراقبتی وجود داشت اما در استاندارد اعلام شده جدید استانداردهای مراقبتی پزشکی خود به ۱۴ بخش واسه برجسته کردن نقاط پراهمیت تقسیم شده اینطوری رسیدگی به این نکات پراهمیت آسون تره.

جین چیانگ معاون ارشد انجمن دیابت آمریکا در امور پزشکی و اطلاعات اجتماعی میگه: ما هر سال در دستورالعملای مراقبتی تجدید نظر می کنیم تا یافته های تحقیقات گذشته رو در بهبود روشای مراقبتی افراد دیابتی وارد کنیم، ارائه دهندگان مراقبتای بهداشتی می دونن که استانداردهای انجمن شامل بروزترین اطلاعات هست، با این حال ما می خوایم به خوانندگان خود اطلاعات لازم رو واسه هدایت موثر اونا ارائه بدیم. در آخر هدف ما اینه که زندگی افراد گرفتار به دیابت رو بهبود بدیم.

استاندارد جدید مراقبتیهم اینکه شامل موارد جدید زیره:

·        در افراد آمریکایی آسیایی چاقی یا اضافه وزن بنا به تعریف از BMIبرابر با ۲۵ به ۲۳ کیلوگرم بر مترمربع کم شد. انجمن جزئیات دلایل این اراده کردن رو منتشر کرده.

·        یه بخش جدید به استانداردها درباره مدیریت دیابت در بارداری اضافه شده که شامل پیشنهاد ای واسه انجام آزمایش یه مرحله ای واسه غربالگری دیابت بارداریه. این پیشنهاد جدید براساس مقدار هموگلوبین A1Cکمتر از ۷.۵درصد واسه کودکان و نوجوانان گرفتار به دیابته که قبلاٌ در بیانیه ای در اول سال گذشته اعلام شده.

·        انجمن از سیگارهای الکترونیکی به عنوان جانشین سیگار یا وسیله ای واسه آسون کردن ترک سیگار پشتیبانی نمی کنه.

·        تجدید نظر در دستورالعمل ایمنی سازی افراد سن بالا نشون دهنده پیشنهادای جدید ارائه شده به وسیله مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها هستش که در اون به افراد ۶۵ سال و سن بالا تر که واکسن ذات الریه رو تزریق نکرده ان تزریق دو واکسن جداگونه رو بنام PCV13 (Prevnar) و ۱۲ ماه بعد PPSV23  (Pneumovax) رو پیشنهاد می کنه.

منبع : diabetestma.org

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *