از عفونت و آبسه لوزه چه می دانید | بیماری

بعضی گلودردها به دنبال فارنژیتای چرکی  در گلو درست می شن که از جمله مضرترین نوع گلودرد به حساب میان و موجب تغییر تن صدا و سوزش در گلو هم می شن.

دکتر عمرانی متخصص گوش و حلق و بینی  اعلام کرد: فارنژیت همون التهاب لوزها است که از بیماریای عفونی در کودکان و نوجوانان حساب می شه که مهمترین دلیل ایجاد اون ویروسا هستن.

ایشون در ادامه گفت: شدیدترین نوع این مریضی التهاب لوزهای کامه که از جمله بافت لنفاوی و دفاعی بدن هستن و در دو طرف دهن قرار گرفتن و عامل ایجاد این مریضی گونه خاصی از استرپتوکوکه.

ایشون اضافه کرد: گونه خاصی از استرپتوکوک در ایجاد گونه خاصی از فارنژیت منتهی به مریضی خطرناک روماتیسم قلبی می شه. این مریضی محدودیتای فراوون جسمی و حرکتی رو در آینده بوجود میاره و شایع ترین سن ایجاد اون ۳ تا ۲۵ سالگیه که علائم اون همراه با گلو درد، مخصوصا هنگام بلع آب دهن، تب بالا، کرک رو می شه.

ایشون خاطر نشون کرد: این مریضی تا هشت روز فرصت درمان داره و درمان اون بازم پنی سیلین است ولی فارنژیتایی که همراه با تب، گلو درد و عفونت در گلو نیستن، زمان بیشتری واسه درمان دارن.

ایشون در آخر گفت: اگه موقع گلودرد چرکی، مشکل یا کمبود در دم و بازدم ایجاد شه باید به دکتر مراجعه کرد، چون فارنژیتای چرکی منتهی به آبسه لوزه می شه که صحبت رو سخت

می کنه.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع : hidoctor.ir

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *