از عوارض بوتاکس پیشانی چه می دانید؟ | بیماری

: یکی از نقاط صورت که بیشتر در اون بوتاکس انجام می شه, پیشانیه. بوتاکس پیشونی به خاطر نابود کردن خط اخم و بقیه خطوط انجام میشه. جالبه بدونین همین دلیلی شده که مشکلات بوتاکس پیشونی در چند سال گذشته بیشتر شه. در این مقاله به طور کامل به شرایط بوتاکس و مراقبتهای اون می پردازیم.

در بوتاکس یه سم ضعیف شده که به وسیله یه جور باکتری تولید می شه رو به عضله مورد نظر تزریق می کنن تا با کنترل حرکت عضله به ثابت موندن اون کمک کرده و باعث رفع چین و چروک صورت شه. بوتاکس در کنار فایده هایی مانند جوون شدن چهره, ممکنه دارای مضراتی هم باشه. در ادامه با مشکلات بوتاکس پیشونی آشنا میشین.

مشکلات بوتاکس پیشونی چیه؟

بوتاکس وقتی خطر ساز می شه که به وسیله فرد غیر متخصص و در مکانهایی غیر از بیمارستان یا کلینکای معتبر انجام شه. هم اینکه تزریق دوز اشتباه یا تزریق بیشتر از اندازه و یا پخش کردن اون در تموم نواحی دور و بر ممکنه دلیل از کار افتادن عضلات صورت شه که معمولا با نشونه هایی مانند افتادگی پلک و ابرو, سر درد, افتادگی بینی و تغییر شکل دهن اتفاق می افته.

بعضی وقتا به دلیل مساوی نبودن دو طرف صورت یا ابرو ممکنه تزریق و جذب نا برابر صورت بگیره که نتیجه پایانی با اشکال مواجه شه. کلا علاوه بر انتخاب متخصص و مکان مناسب جهت تزریق بوتاکس باید یه سری مراقبتها رو هم دید کرد. لازمه بدونین که بیشتر مشکلات بوتاکس پیشونی بعد از چند ماه از بین میره.

شایعترین مشکلات بوتاکس در پیشونی

اگه فردی که پیشونی اش رو بوتاکس کرده, احساس سنگینی در اون ناحیه حس کرد و هم اینکه حالت چهره اش اخمو شد معنیش اینه که مقدار دوز زیادی به عضله های پیشونی تزریق شده.

ممکنه پیشونی درد بگیره و کبود شه و یا حالت سوزن سوزن شدن پیدا کنه در این صورت احتمال میره که داروی مصرفی بوتاکس فاسد بوده.

هم اینکه بی حرکت شدن و یا سخت حرکت دادن عضله های صورت نشون دهنده خطا در به کار گیری دوز درست بوده.

از مشکلات بوتاکس پیشونی میشه به تغییر شکل ابروها اشاره کرد. ممکنه ابروها به سمت بالا کشیده شده و چروکهای ریزی در دور و بر اون شکل بگیره.

یه سری عوارضای جسمی دیگه مانند مسمومیت غذایی همراه با حالت تهوع و استفراغ, تاری دید, دوبینی, سر درد شدید, درد صورت, تغییر صدا و حتی از دست رفتن صدا همراه باشه.

مراقبتهای خاص بعد از تزریق بوتاکس پیشونی

همونطور که در اول گفته شد کلی مشکلات بوتاکس پیشونی به دلیل اشکال در مقدار دوز اون و چگونگی تزریق اون هستش. اما در بعضی موارد نبود مراقب درست مخصوصا در ساعات و روزای اولیه بعد از تزریق ممکنه دلیل بروز مشکلات یا اشکال در نتیجه اون شه. به همین منظور ما چند نکته مهم که عمل به اونا لازمه رو در این مطلب آوردیم.

موارد منع بوتاکس

در کنار افزایش روند تزریق بوتاکس یه سری از افراد نباید از این روش استفاده کنن. از جمله کسائی که دچار مریضی ام اس هستن یا بیماریایی که در نتیجه ضعف سیستم ایمنی بدن بوجود اومده ان. هم اینکه آدمایی که گرفتار به فلج عضلانی هستن و معلولیتهای حرکتی دارن نمی تونن از بوتاکس استفاده کنن.

آدمایی که سنشون زیر ۱۸ ساله و هم اینکه کسائی که بالای ۷۰ سال دارن نمی تونن از بوتاکس استفاده کنن.

تزریق بوتاکس در دوران بارداری ممنوعه چون احتمال بروز مشکلات در دوران حاملگی بیشتره و ممکنه مشکلات به وجود اومده به وسیله اون واسه جنین خطراتی رو به همراه داشته باشه.

بیماران قلبی عروقی و آدمایی که مشکلات انعقادی دارن هم نباید بوتاکس بکنن.

جالبه بدونین که مصرف بعضی داروها باعث می شه که مشکلات بوتاکس شدید شدن شده و خطراتی رو بوجود آورد. از جمله این داروها میشه به داروی ضد بستن خون اشاره کرد. هم اینکه اگه می خواید بوتاکس کنین و تو یه ماه گذشته واکسیناسیون یا آمپول تزریق کردین, بهتره بوتاکس رو به تعویق بندازین.

قبل از انجام این عمل حتما دکتر رو در جریان بیماریا یا داروهای مصرفیتان بذارین و از تخصص و مهارت دکتر مورد نظر مطمئن شین. تحت هیچ شرایطی تزریق رو در مکانهایی مانند آرایشگاه یا کلینیکای بدون مجوز انجام ندین.

.

منبع :

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *