از عوارض قرص آهن چه می دانید؟ | بیماری

از مشکلات قرص آهن چه میدونید؟

واسه رفع کم خونی اولین راه چاره و دارویی که به ذهنمون می رسه مصرف قرص آهنه غافل از اینکه مشکلات قرص آهن خود دلیل محکمی واسه به کار گیری روشای سنتی واسه درمان و رفع کم خونیه.

یه متخصص طب سنتی با بیان اینکه آب آهن تاب در رفع کم خونی موثره, گفت: مصرف زیادتر از اندازه قرصای شیمیایی آهن به کبد و معده آسیب وارد می کنه, استفاده زیاد از قرص آهن ممکنه, لکه هایی در صورت بسازه.

یه متخصص طب سنتی در جواب به پرسشی که کم خونی رو چیجوری بدون مصرف قرص میشه برطرف کرد؟ اظهارکرد: باید دید کم خونی در چه سطحیه.

به کار گیری سبوس برنج یا سبوس گندم در غذا به رفع کم خونی کمک می کنه

به گفته ایشون اما به کار گیری سبوس برنج یا سبوس گندم در غذا به رفع کم خونی کمک می کنه. به کار گیری شیره انگور روزی ۴ تا ۵ بار یا مصرف سرکه شیره؛ که اگه فرد مشکل معده نداشته باشه نسبت سرکه به شیره انگور یه به ۱۰ باید باشه.

رژیم سیب و عسل هم در رفع کم خونی خوبه

 

این متخصص طب سنتی گفت: رژیم سیب و عسل هم در رفع کم خونی به درد بخور  است به این صورت که چند عدد سیب رو پوست کنده و رنده کنن یا در میکسر ریخته و به صورت فالوده همراه با عسل مصرف کنن که مداومت در خوردن فالوده سیب واسه رفع کم خونی موثره.

 به کار گیری آب آهن تاب که در منابع طب سنتی اومده یعنی ۵۰ تا ۶۰ بار یه تیکه آهن بر شعله سرخ شده و در آب تمیز زده می شه و موادی که از اون آزاد می شه, واسه رفع کم خونی مفیداست که به اون آب آهن تاب می گن.

: بعضی از قرصا ممکنه, معده و کبد رو به هم بریزه. آهن در "درجه سوم – چهارم" گرم و خشکه و استفاده زیاد از قرص آهن ممکنه لکه هایی در صورت بسازه حتی ممکنه بعضی از اخلاط در کبد و بدن بسوزد و مشکلاتی رو بسازه البته باید تاکید کرد اگه در مصرف قرصای آهن زیاده روی شه اینجور مشکلاتی ظاهر میشه.

این متخصص طب سنتی بیان داشت: قرص خونسازی گیاهی در طب سنتی به نام "آیرون پلاس" که ترکیبی از شکلای جور واجور هلیهه در عطاریا پیدا میشه, در رفع کم خونی موثره. هلیله مشکی, هلیله زرد, هلیله کابلی و همه چیزایی که بدن رو تقویت می کنن این قرص قلب, مغز, کبد, اعصاب و سیستم ایمنی بدن می کنن.

مرزه در میان سبزیا خون ساز است

مرزه در میان سبزیا خون سازه هم اینکه کاهو خون رقیقی تولید می کنه و کسائی که غلظت خون هم دارن, می تونن از این استفاده کنن. یک و نیم کیلو استخون راسته گوسفندی با ادویه مناسب و پیاز ۸ تا ۱۰ ساعت بجوشونن و عصاره اونو وارد غذاها کنن، هم اینکه انگور و سیب هم در رفع کم خونی خیلی پیشنهاد شده. 


از مشکلات قرص آهن چه میدونید؟

۵/۵

۱

منبع : تسنیم /ن

Author: ماه نشان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *