دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

حل مسأله زمان‌بندی جریان‌کارگاهی با فرض عدم‌توقف‌ به روش ابتکاری

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

محدودیت‌های پردازش و محیط

در محیط­های تولیدی و خدماتی، محدودیت­های متفاوتی ممکن است وجود داشته باشد که حل مسأله زمان­بندی نیازمند رعایت این محدودیت­ها است. تعدادی از این محدودیت­ها به قرار زیر هستند:

  • زمان­های آماده‌سازی وابسته به توالی[1] ( ) : در برخی موارد، ماشین­ها پیش از شروع پردازش یک کار نیازمند آماده‌سازی هستند که این زمان آماده­سازی وابسته به کار اول ( ) و کار دوم ( ) است. در صورتی که زمان آماده‌سازی برای ماشین­های مختلف، متفاوت باشد، زمان آماده‌سازی وابسته به توالی با نماد نمایش داده می­شود که به معنی زمان آماده­سازی ماشین  ام پیش از پردازش کار  و پس از پردازش کار j است.
  • مسدود شدن[2] ( ): در صورتی که در یک محیط تولیدی و یا خدماتی انبارهای میانی بین دو ماشین متوالی محدود باشد، با تکمیل شدن ظرفیت انبار بین دو ماشین، پس از اتمام پردازش یک کار بر روی یک ماشین، این کار تا بیکار شدن ماشین بعد، بر روی ماشین قبلی منتظر خواهد بود. در این حالت به اصطلاح گفته می­شود که ماشین اول بلوکه شده است.
  • عدم‌توقف[3] ( ) محدودیت عدم‌توقف نیز بدین معنی است که هر کار، پس از شروع پردازش بر روی اولین ماشین، بدون وقفه تا آخرین ماشین پردازش می­شود. به عبارت دیگر زمان تکمیل پردازش یک کار بر روی یک ماشین برابر با زمان شروع پردازش آن بر روی ماشین بعد است.

پایان نامه حل مسأله زمان‌بندی جریان‌کارگاهی با فرض عدم‌توقف‌ به روش ابتکاری

پایان نامه حل مسأله زمان‌بندی جریان‌کارگاهی با فرض عدم‌توقف‌ به روش ابتکاری

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

حل مسأله زمان‌بندی جریان‌کارگاهی با فرض عدم‌توقف‌ به روش ابتکاری