دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

کاربرد داده کاوی در بازار سهام

لیاو و چاو[1] (2013) با توضیح در مورد مزایای سرمایه گذاری در بازارهای بین المللی و تشکیل پرتفوی جهانی از سهام، به بررسی حرکت قیمت سهام در بازار مشترک سهام چین – تایوان ECFA[2] به وسیله داده کاوی پرداخته و با استفاده از تکنیک های قواعد تلازمی[3] و تکنیک های خوشه بندی[4] به خوشه بندی و دسته بندی سهام موجود در بازار پرداختند و در انتها نیز به این نتیجه رسیدند که سهام الکترونیک، مالی و بیمه در بازار تایوان و سهام مسکن، ارتباطات و مالی در بازار هنگ کنگ دارای حرکت قوی و آینده داری در این بازار هستند. آنها برای این مطالعه از بیست شاخص سهام برای خوشه بندی و پیدا کردن قواعد تلازمی استفاده کردند.

لیاو و همکاران[5] (2011) با تأکید بر مزایای سرمایه گذاری در پرتفوهای بین المللی، بیان می کنند که با تمایل جاری نسبت به کار در بازارهای جهانی، اهمیت درک و پیش بینی نرخ مبادله ارز زیادتر می شود. آنها با بررسی رابطه میان نرخ مبادله ارز و شاخص های بازار بین المللی تایوان به وسیله قواعد تلازمی، به تولید قوانینی برای تولید پرتفوهای بهینه سرمایه گذاری در بازار تایوان با در نظر گرفتن نرخ مبادله ارز پرداخته و با استفاده از داده کاوی قوانینی را برای استفاده در روش تشکیل پرتفو مارکویتز تشریح کرده اند.

چنج و کانگ[6] (2014) در تحقیق جالبی سهام را از نظر سرماایه گذاران به دو دسته سهام ارزشمند [7]و سهام در حال رشد[8]، تقسیم کرده و با تعریف دو معیار ارزش دفتری به ارزش بازار[9] و بازده سهام[10] به ترتیب برای سهام ارزشمند و سهام در حال رشد، سهام موجود در بازار تایوان را در چهار دسته قرار دادند که عبارتند از : ارزشمند[11]، با ارزش پایین[12]، با رشد سریع[13] و با رشد پایین[14]. سپس با استفاده از تکنیک داده کاوی سری های زمانی به بررسی چگونگی رفتار سرمایه گذاران با این سهام ها کرده و الگوهایی یافتند.

پایان نامه پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

پایان نامه پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده