دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

از نظر فرایندی نیز می‌توان فعالیت‌های داده کاوی را به سه دسته عمومی تقسیم کرد:

اکتشاف:  فرایند جستجو در یک بانک داده برای یافتن الگوهای پنهان بدون داشتن یک فرضیه از پیش تعیین شده درباره اینکه این الگو ممکن است چه باشد. مانند تحلیل هایی که برحسب کالاهای خریداری شده توسط مشتریان صورت می گیرد، این اطلاعات می تواند به بهبود چیدمان فروشگاه و طراحی تبلیغاتی خاص منجر گردد.

مدل پیش بینی:  فرایندی که الگوهای کشف شده را از بانک داده استخراج می‌کند و آنها را برای پیش بینی در آینده به کار می برد. به عنوان مثال الگوهای کشف شده برای پیش بینی فروش در خرده فروشی ها به آنها کمک می‌کند تا تصمیماتی را در رابطه با موجودی مواد خود اتخاذ کنند.

تحلیل‌های دادگاهی:  فرایندی که در آن الگوهای استخراج شده برای یافتن عوامل نامعقول و متناقض به کار گرفته می‌شود. به عنوان مثال در موسسات مالی می توانند با تحلیل داد و ستدهای جعلی گذشته الگوهایی را برای تشخیص و کشف کلاهبرداری در آینده به دست آورند.

در فرآیند بالا، داده‌های خام از منابع مختلفی جمع‌آوری می‌شوند و از طریق استخراج، ترجمه و فرآیندهای بازخوانی به انبار داده‌ها وارد می‌شوند. در بخش مهیاسازی داده‌ها، داده‌ها از انبار خارج شده و به صورت یک فرمت مناسب برای داده‌کاوی درمی‌آیند. در بخش کشف الگو با روش‌های داده کاوی برای پاسخ به سؤال‌های خاصی که به ذهن می‌رسند، الگوریتم هایی استخراج می‌شود و از این الگوریتم‌ها برای ساخت الگو استفاده می‌شود. در بخش تجزیه و تحلیل الگو، الگوها به یک دانش مفید و قابل استفاده تبدیل می‌شوند و پس از بهبود آنها، الگوهایی که کارا محسوب می‌شوند، در یک سیستم اجرایی به کار گرفته خواهند شد.

پایان نامه پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

پایان نامه پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده