دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

تعریف پایه شبکه های عصبی

اساس شبکه های عصبی بر پایه ساختار آنها بنا شده است، که این ساختار شامل یک یا چند لایه ، که هر لایه دارای تعداد نرون که این نرون ها از طریق وزن ها به یکدیگر متصل می باشند. هر نرون دارای ورودی (ها) و خروجی (ها) می باشند که هر نرون بر اساس ورودی (ها)محاسبه و خروجی (ها)لازم را تولید میکند. عملکرد کلی شبکه های عصبی بر اساس ساختار شبکه عصبی، که شامل ساختار پیش رو(ساختار اول) می باشد، که در آن، هیچ حلقه‌ای در ساختار شبکه وجود ندارد، شکل 2-2 و ساختار بر گشتی(ساختار دوم)، که در آن به­واسطه ارتباطات پسخور[1]، حلقه‌هایی در ساختار شبکه به­وجود می‌آید،  شکل 2-3 ، این ساختار ها شامل چند لایه و تعدادی نرون در لایه ها می باشند. لذا از این منظر می‌توان شبکه‌های عصبی را به دو گروه عمده دسته‌بندی نمود.

شبکه‌های عصبی پیشرو ایستا هستند. بدین معنی که یک ورودی معین تنها یک مجموعه از خروجی‌ها را می‌تواند تولید کند. در مقابل شبکه‌های عصبی بر گشتی، به­واسطه وجود حلقه در ساختارشان حافظه­دار هستند و این قابلیت در آن‌ها وجود دارد که اطلاعات موقتاً در حافظه آن­ها ذخیره شوند.

شبکه‌های عصبی به­عنوان یکی از قدرتمندترین پردازش­گرهای غیرخطی سیگنال، برای طیف وسیعی از کاربردهای پردازش سیگنال کاربرد دارند.

در مهندسی عمران شبکه‌های عصبی در تشخیص آسیب‌های سازه‌ای[2]، شناسائی سیستم سازه‌ای[3]، مدلسازی رفتار مواد[4]، بهینه سازی سازه‌ای[5]، کنترل سازه‌ای[6]، طرح اختلاط بتن[7]و… مورد استفاده قرار گرفته است.

در سال­های اخیر، شبکه‌های عصبی مصنوعی، به­عنوان ابزارهای رگرسیون[8]، کارائی فوق‌العاده‌ای از خود نشان داده‌اند. علی‌الخصوص در کاربردهایی همچون شناسائی الگو[9]  و تقریب توابع[10]. این شبکه‌ها قادرند روابط پیچیده غیرخطی بین متغیرهای ورودی و خروجی را در یک سیستم یاد بگیرند بدون اینکه دانشی قبلی نسبت به آن پدیده یا سیستم داشته باشند

پایان نامه پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

پایان نامه پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

پیش بینی قیمت سهام با استفاده از داده کاوی و شبکه های عصبی

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده