در این پست می توانید متن کامل پروژه مالی رشته حسابداری درباره شرکت تحقیقات و توسعه صادرات را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

مجمع عمـومی عـادی صـاحبـان سهـام

اجزای تشکیل‌دهنده صورت‌های مالی به قرار زیر است:

  • ترازنامه         
  • صورت سود و زیان

1-2- گردش حساب سود (زیان) انباشته                               

  • صورت جریان وجوه نقد
  • یادداشت‌های توضیحی:

الف- تاریخچه فعالیت شرکت                   

ب- مبنای تهیه صورت‌های مالی                  

پ- خلاصه اهم رویه‌های حساب‌داری                                                                      

ت- یادداشت‌های مربوط به اقدام مندرج در صورت‌های مالی و سایر اطلاعات مالی                  

 کلیات:

         شرکت تحقیقات و توسعه صادرات نرم‌افزار ثنارای (سهامی خاص) در تاریخ 4/7/1377 تحت شماره 143804 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. سرمایه اولیه شرکت دویست‌ و هفتاد میلیون ریال منقسم به بیست و هفت سهم عادی با نام ده میلیون ریالی می‌باشد. در تاریخ 20/12/1382 سرمایه اولیه شرکت از مبلغ دویست‌ و هفتاد میلیون ریال به پانصد و چهل میلیون از طریق افزایش تعداد سهام صورت گرفته است.

 فعالیت شرکت:

     طبق ماده 3 اساس‌نامه موضوع فعالیت شرکت بطور خلاصه شامل همکاری و اجرای سیاست‌های تحقیقاتی و آموزشی شورای عالی انفورماتیک و ایجاد واحدهای تحقیقاتی به‌منظور پژوهش کاربردی صنعت نرم‌افزار و صادرات آن، اخذ مجوز اعطای استانداردهای نرم‌افزاری از مجامع بین‌المللی و اعطای آن به متقاضیان، ایجاد واحدهای آموزشی و اجرای دوره‌های آموزشی. بررسی بازارهای بین‌المللی و تدوین برنامه‌های مناسب برای صادرات خدمات انفورماتیک و انجام هرگونه فعالیت لازم در جهت توسعه صادرات نرم‌افزار می‌باشد.

 وضعیت اشتغال:

 مبنای تهیه صورت‌های مالی

صورت‌های مالی اساساً بر مبنای بهای تمام شده تاریخی تهیه و در موارد مقتضی از ارزش‌های جاری نیز استفاده شده است.

 خلاصه اهم رویه‌های حساب‌داری

    • دارایی‌های ثابت:

1-1-3-    دارایی‌های ثابت مشهود بر مبنای بهای تمام شده در حساب‌ها ثبت‌ می‌شوند. مخارج بهسازی و تعمیرات اساسی که باعث افزایش قابل ملاحظه‌ای در ظرفیت یا عمر مفید دارایی‌های ثابت یا بهبود اساسی در کیفیت بازدهی آن‌ها می‌گردد، به‌عنوان هزینه‌ سرمایه‌ای محسوب و طی عمر مفید باقی‌مانده آن‌ها مستهلک می‌شود. هزینه‌های نگهداری و تعمیرات جزیی که به‌منظور حفظ یا ترمیم منافع اقتصادی مورد انتظار واحد تجاری از استاندارد عملکرد ارزایابی

شده اولیه دارایی انجام می‌شود هنگام وقوع به‌عنوان هزینه‌های جاری تلقی و بحساب سود‌ و زیان دوره منظور می‌گردد.

  • استهلاک دارایی‌های ثابت با توجه به عمر مفید برآوردی و (با در نظر گرفتن آیین‌نامه استهلاکات موضوع ماده 151 قانون مالیات‌های مستقیم مصوب بهمن‌ ماه 1380) براساس نرخ‌ها و روش‌های زیر محاسبه می‌شود:

           شرح دارایی                                    نرخ استهلاک                       روش استهلاک

           ساختمان                                              7%                               نزولی

             اثاثیه                                          10 ساله                                     مستقیم

3-1-3-   برای دارایی‌های ثابتی که در خلال ماه تحصیل و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد استهلاک از اول ماه بعد در حساب‌ها منظور می‌شود. در مواردی که هر یک از دارایی‌های استهلاک‌پذیر از آمادگی جهت بهره‌برداری به علت تعطیل کار یا علل دیگر برای مدتی مورد استفاده قرار نگیرد میزان استهلاک آن برای مدت یادشده معادل 30% نرخ استهلاک منعکس در جدول بالا است.

  • معاملات ارزی اقلام پولی ارزی به نرخ رسمی بانک مرکزی در تاریخ ترازنامه و اقلام غیرپولی که به بهای تمام‌شده تاریخی بر حسب ارز ثبت شده است با نرخ رسمی بانک مرکزی در تاریخ انجام معامله تسعییر می‌شود. تفاوت‌های ناشی از تسویه یا تسعییر اقلام پولی ارزی به‌عنوان درآمد یا هزینه دوره وقوع شناسایی می‌شود.

 ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان

        ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان براساس یک‌ماه آخرین حقوق و مزایای ثابت هر یک از کارکنان برای  هرسال خدمت آنان محاسبه و در حساب‌ها منظور می‌شود.

 شناسایی درآمد و هزینه

درآمد عمده شرکت از عقد قراردادهای خدماتی (تحقیقاتی و پژوهشی- مشاوره- حضور و مدیریت در نمایشگاه‌های بین‌المللی فناوری اطلاعات) حاصل می‌شود. درآمد حاصل از اجرای پیمان‌ها پس از تکمیل و تحویل مراحل توافق شده در متن پیمان که به تائید کارفرما نیز می‌رسد شناسایی می‌گردد. بهای تمام‌شده پیمان شامل هزینه‌های مستقیم نظیر حق‌الزحمه کارشناسان و دیگر هزینه‌های مرتبط با فعالیت‌های پیمان و هزینه‌های غیرمستقیم مانند دستمزد کارکنان و هزینه‌های مشترک بین پیمان‌ها است.

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن پایان نامه در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود است

از لینک زیر می توانید دانلود کنید :

فایل ها برای اینکه حجم آنها پایینتر شود وراحتتر دانلود شوند با فرمت rar یا zip فشرده شده و پسوردگذاری شده اند. پسورد همه فایل های این سایت یکسان است.

برای دریافت پسورد فایل اینجا کلیک کنید

 دانلود پروژه مالی شرکت تحقیقات و توسعه صادرات نرم‌افزار ثنارای


دیدگاهتان را بنویسید