تابه حال آرزو کردین که ای کاش می تونستید ذهن بقیه رو بخونین؟ یه سری از آدما به کمک حس ششم خود می تونن ذهن خوانی کنن، اما اگه حس ششم تون به قدر کافی قوی نباشه، تنها راه حلی که واسه تون باقی می مونه اینه که بر فوت وفنای زبون بدن مسلط شید تا بتونین ذهن بقیه رو از روی زبون بدن شون بخونین.

 

۱. بستن چشما

اگه طرف مقابل تون درحال صحبت با شما چشم هاش رو ببندد، باید بدونین که این فرد در تلاشه تا خودش رو از صحبت کردن با شما برهاند. نکته ی مهمی که باید به خاطر داشته باشین اینه که وقتی طرف مقابل تون با چشمان بسته صحبت می کنه، دلیلش این نیس که از شما می ترسد، بلکه برعکس، شاید چون از شما خسته شده، سعی داره از دست تون خلاص شه.

با این اوصاف، اگه هم صحبت تون چشم هاش رو ببندد، دیگر شما رو نمی بیند، انگار که پنهون شدین!

۲. پوشاندن دهن با دست

این حرکت یادآور زمان کودکیه. یادتون هست که وقتی بچه بودین و نمی خواستین چیزی رو بگید، دست تون رو جلوی دهن تون می گذاشتین؟ خیلی از ما این حرکت رو در بزرگسالی هم تکرار می کنیم. پوشاندن دهن با کف دست یا فقط چند انگشت یا حتی نگه داشتن مشت دست در نزدیکی دهن حرکتیه که به فرد کمک می کنه تا حرفی رو که نمی خواد بزنه، از دهنش بیرون نپرد. بعضی وقتا، طرف مقابل تون ممکنه این حرکت رو به شکل یک سرفه ی الکی بروز بده.

۳. جویدن دسته عینک

وقتی طرف مقابل تون دسته عینکش رو می جود، یعنی به حمایت و دلگرمی نیاز داره. این فرد شک نداشته باشین در ناخودآگاهش از واسه چیزی نگرانه و سعی داره درست مثل زمانی که از سینه ی مادرش شیر می خوره، احساس امنیت کنه. جویدن ته مداد یا خودکار، به لب گرفتن سیگار یا حتی جویدن آدامس هم بقیه حرکات مشابهی هستن که همین معنی رو می رسانند.

۴. مالیدن چانه

این حرکت مختص اوقات تصمیم گیریه. معمولا فرد در اینجور اوقاتی درحالی که چانه اش رو می مالد، ناخودآگاه به نقطه ای خیره می شه و بی اینکه حتی خودش بدونه به چه چیزی نگاه می کنه، عمیقا به فکر فرو میره.

۵. دست به سینه ایستادن

این حالت از نشستن یا ایستادن خیلی دروغ و تعجبی نداره که مردم در این حالت احساس راحتی بیشتری می کنن. معمولا وقتی این حالتی می شینیم یا وای میستیم که از چیزی آزرده خاطر شده ایم و می خواهیم خودمون رو از جمع کنار بکشیم. این طرز زبون بدن به روشنی نشون می ده که فرد از واسه مسئله ای احساس ناراحتی می کنه و نمی خواد با بقیه بجوشه.

۶. خم شدن به جلو

اگه کسی از طرف مقابل خوشش بیاد و بخواد با اون رابطه برقرار کنه، معمولا بدنش رو کمی به جلو مایل می کنه. در این حالت، پاها تکان نمی خورند، اما بدن ناخودآگاه به طرف جلو مایل می شه.

۷. تکیه دادن

اگه کسی به پشتی صندلی یا هرجای دیگری که نشستهه، تکیه بده، یعنی اینکه از ادامه گفت وگو خسته شده یا شاید هم پیشه طرف مقابلش احساس راحتی نمی کنه.

۸. تاب خوردن روی پاشنه و انگشتان پا

فقط بچه ها نیستن که این حرکت رو انجام میدن. خیلی اوقات، بزرگ ترها هم اگه از واسه چیزی عصبی باشن، این حالتی وای میستن.

۹. مالیدن دستا به هم

دستا می تونن ذهن بقیه رو رو کنن. وقتی کسی دست هاش رو به هم می مالد، به طورکلی یعنی اینکه امیدواره و حس مثبتی داره. معمولا وقتی دست هامون رو به هم می مالیم که ذهن مون دور محور اتفاقات خوب آینده می چرخد.

۱۰. دست دادن دستکشی

وقتی کسی هنگام دست دادن مچ دست تون رو با دست دیگش میگیره، یعنی اینکه می تونین به اون اعتماد کنین.

۱۱. گذاشتن کف دست آزاد روی دست طرف مقابل

اگه طرف مقابل تون هنگام دست دادن کف دست آزادش رو روی دست تون بزاره، نشونه همدلیه، اما به شرط اینکه همون اول دست دادن این حرکت رو بکنه. اما اگه باهم دست دادین و طرف مقابل تون آخر دست دادن دستش رو روی دست تون گذاشت، اون وقت یعنی سعی داره به شما بفهماند که اینجا خودش رئیسه.

۱۲. گرفتن دودستی دست طرف مقابل از پایین

اگه کسی دست تون رو از پایین با دو دستش گرفت، یعنی می خواد به شما بگه که آماده ی کمک کردنه.

۱۳. دست دادن همراه با لمس بازو

بعضی وقتا، مردم هنگام دست دادن قسمتی از بدن طرف مقابل شون رو با دست دیگرشون که آزاده، لمس می کنن و مثلا دستی به بازو، ساق دست یا پشت طرف مقابل شون میکشن. این حرکت به یه جور ورود به حریم خصوصی حساب می شه و نشون می ده که فرد نیاز به ایجاد رابطه داره. هرچه قسمت لمس شده به تنه نزدیک تر باشه، یعنی اینکه نیاز فرد به مصاحبت بیشتره.

۱۴. منظم کردن گره کراوات

معنی این حرکت بسته به موقعیت می تونه فرق داشته باشه. اگه آقایی این حرکت رو پیشه یک خانوم بکنه، می تونه به این معنی باشه که از اون خانوم خوشش میاد. اما این حرکت در بعضی از مواقع نشون می ده که فرد احساس راحتی نمی کنه. شاید طرف مقابل تون درمورد چیزی دروغ گفته یا اینکه فقط می خواد از موقعیتی که در اون قرار داره، خلاص شه.

۱۵. بازی کردن با پرزهای لباس

بازی کردن با پرزهای لباس یا انجام این حرکت درحالی که هیچ پرز یا مویی وجود نداره، یه جور حرکت جانشین سازیه. معمولا فرد با این حرکت سعی داره بی اینکه حرفی بزنه، مخالفتش رو نشون بده. یعنی، با اینکه فرد نظرش رو روشن نمیگه، از روی این حرکتش می تونین بفهمین که شک نداشته باشین با چیزی مخالفه.

۱۶. گذاشتن پاها روی میز

این حرکت نشون دهنده معانی خیلی ازجمله بدرفتاری و بی احترامیه. کسی که پاهایش رو روی میز دراز می کنه، بعضی وقتا هدفش اینه که نشون بده رئیس کیست یا شاید در مواردی می خواد نشون بده که واسه سلامتی خودش اهمیت قائله. روان شناسان فکر می کنن که حتی اگه در این حالت احساس راحتی می کنین، هیچ جای دیگری غیر از منزل نباید در این وضعیت استراحت کنین.

۱۷. سوار صندلی شدن

یه سری از آدما صندلی رو با اسب اشتباه می گیرن و از پشتی صندلی به راه درستی استفاده نمی کنن. مردم معمولا از اینکه طرف مقابل شون این حالتی بنشیند، خوش شون نمیاد، چراکه ناخودآگاه احساس دشمنی می کنن. این طرز نشستن بیشتر درمیان افراد سلطه گر رایجه. اگه می خواید در مقابل اینجور افرادی ضعیف به نظر نرسید، کمه کم بهتره درحالی که اونا سوار صندلی شدن، شما سرپا بایستید.

۱۸. رابطه چشمی

یکی دیگر از اسرار زبون بدن، رابطه چشمیه. چشما دریچه ی روح آدمی هستن و در ایجاد رابطه با بقیه خیلی به کار بین. می تونین احساسات و احساسات طرف مقابل تون رو از روی چشم هاش بخونین. کسائی که نسبت به هم علاقه مندن، دل شون می خواد که وقتی به چشمای عشق شون نگاه می کنن، ببینند که مردمک چشمش گشادتر شده. تشخیص گشادترشدن مردمکا اصلا کار سختی نیس، چراکه مردمک چشم می تونه ۴برابر از اندازه عادی بزرگ تر شه. اما در نقطه مقابل، اگه طرف مقابل تون عصبانی باشه، مردمک چشم هاش کامل تر می شن. ۴۰۰۰تومن

دسته‌ها: مقاله

دیدگاهتان را بنویسید