از ضررهای بسیار زیاد نیکوتین موجود در سیگارهای الکتریکی چه می دانید؟ | بیماری

: محققین تازگیا فهمیدن که حتی یه بار به کار گیری سیگار الکتریکی دارای نیکوتین می تونه یکی از نشانگرهای بیولوژیکی واسه افزایش خطر بیماریای قلبی رو حتی در بدن افراد سالم و غیر سیگاری بروز دهد.

این تحقیقات نشون دهنده اینه که برخلاف تصور عادی، نیکوتین خیلی هم بدون ضرر نیس و علاوه بر ایجاد اعتیاد می تونه مشکلات خطرناکی رو هم واسه قلب آدم ایجاد کنه.

همین تصور غلط موجب شده تا خیلی از افراد سیگاری به تصور خلاصی از دیگر مضرات مصرف دخانیات به روشای درمانی براساس دریافت نیکوتین (مثل آدامس نیکوتینی) روی آورده ان. در حالی که حالا مشخص شده مصرف این ماده به تنهایی هم خطرناکه.

سیگار الکتریکی یکی از جدیدترین این جایگزینا حساب می شه که خیلی از افراد، به خصوص جوون ترا اونو جایگزینی کم ضرر واسه سیگار در نظر می گیرن. این وسیله عمر چندانی نداره، پس هنوز مضرات کلی اون نه واسه مردم عادی و نه محققان پیدا نشده.

مشکل دیگه اینه که هنوز دیدگاه محققان در مورد سیگار الکتریکی و امتیازات و مشکلات اون به اجماع نرسیده ان. در شرایطی که گروهی معتبر از پزشکان انگلیسی سال گذشته اعلام کرده بودن که افراد سیگاری می تونن واسه خلاص شدن از اعتیاد خود به سراغ این وسیله ها برن، مرکز کنترل بیماریا در آمریکا باور داره که هنوز هیچ مدرکی واسه اثبات موثر بودن سیگارهای الکتریکی در درمان اعتیاد به دخانیات نیس.

با این حال با گذشت زمان موارد بیشتری از مضرات این گجتای دودزا اشکار می شه و آگاهیای عمومی در مورد اونم افزایش پیدا می کنه.

.

منبع : bishtav.ir

Author: ماه نشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *