از طب سوزنی برای بیش فعالی کمک بگیرید | طب ایرانی

از طب سوزنی واسه بیش فعالی کمک بگیرین

هممون بهترینا رو واسه فرزندان خود آرزومندیم و یکی از مهمترین تصمیمات والدین در مورد کودک خود در بحث مراقبتای بهداشتیه. ADHD یا بیش فعالی وضعیتای مزمنی هستن که میلیونا کودک و هم افراد بالغ رو تحت تاثیر قرار میدن.این تاثیر در پسران چهار برابر دخترانه و می تونه تا دوران نوجوونی و بزرگسالی ادامه یابد.نشونه های کلیدی ADHD شامل از دست دادن توجه، بیش فعالی و تکانشگری (impulsivity) هستش. درمجتمع پیشرفت سلامت پارسیانبا به کار گیری درمانای سنتی ایمن و موثر مثل طب سوزنی، طب گیاهی، تغذیه درمانی و تمرینای جور واجور ADHD درمان می شن.باعث خوشحالیه که برنامه درمانی خاص ای با داروهای طبیعی واسه شما جفت و جور میاریم که علائم ADHD رو آرامش میده.پس بچه شما می تونه از فعالیتای روزانه خود لذت ببره و سالم و قوی باشه.

روش درمان موفقت آمیز بیش فعالی

بیشتر کودکان سالم ممکنه بعضی وقتا بی توجه، بیش فعال و تکانشی باشن و قبل اینکه قبول کنین بچه شما دارای مشکل بیش فعالیه یا قبل از به کار گیری هر نوع دارویی واسه اون، لازمه دلیل اساسی رفتار بچه خود رو بررسی کنین.دلیل اصلی بیومدیکال بیش فعالی نامعلوم س، با اینحال بنظر میاد بیش فعالی ممکنه نتیجه ترکیب عواملی مثل ژنتیک، محیط و تغذیه باشه.علائم و نشونه های بیش فعالی عبارتند از :

– مشکل در دقیق شدن و فوکوس کردن ویادگیری

– فراموشی

– پرت شدن حواس

– بی قراری فیزیکی

– نوسان وضعیت روانی و تندخویی و بداخلاقی

– رفتارای تکانشی و یهویی

– افکار باطل فراوون

مشکل در اطاعت از قوانین، دستورالعملا و انتظارات اجتماعی

درمان معمولی واسه بیش فعالی شامل داروهای محرک مثل متیل فنیدات (ریتالین)، دکستروآمفتامین- آمفتامین (آدرال ایکس آر) و دکستروآمفتامین (دکسدرین) هستش. این داروها می تونه علائم رو کم کنه اما نمی تونه مشکل رو درمان کنه.مشکلات جانبی بالقوه این داروها، بی خوابی، افسردگی، کاهش اشتها، کاهش وزن، کندی رشد، افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون و تحریک پذیری و بدرفتاری باشه.

در مجتمع پیشرفت سلامت پارسیان، اثرات ضعیف کننده بیش فعالی واسه کودکان خوب درک شده. بیش فعالی می تونه جنبه های جور واجور زندگی کودک از جمله تحصیل، اجتماعی شدن، زندگی خانوادگی واعتماد بنفس اونو به روشای زیاد تحت تاثیر بذاره. صرفنظر از اینکه چه مدته بچه شما از بیش فعالی رنج می بره یا اینکه چه داروها یا مکملایی مصرف می کنه ویزیت بچه شما در مجتمع پیشرفت سلامت پارسیان به نفع اون هستش. ما کلینیکی کامل هستیم که با دکتر متخصص واسه ارائه بهترین درمان ممکن همکاری می کنیم.

درمان کودک شما با یه مشاوره اولیه که در اون یکی از پزشکان ما وضعیت فعلی بچه شما و هم اینکه توضیح حال پزشکی اونو مرور می کنه، شروع می شه. تجربه بیش فعالی بوسیله هر کودک، مخصوص خودشه. می خوایم بدونیم بچه شما چه نشونه هایی رو تجربه می کنه و جنبه های فیزیکی، ذهنی و هیجانی زندگی اون کدوما هستن.پس از مشاوره، طرح درمانی خاص کودک شما که می تونه شامل طب سوزنی یا طب فشاری ، درمانای گیاهی و تغذیه درمانی باشه ، پیشنهاد می شن. بعد دکتر شما قبل از شروع درمان بچتون به هر گونه سوال از طرف شما جواب میده.

درمانای خاص ما واسه بیش فعالی

طب چینی

طب چینی، درمانی کلی نگره که بر درمان علائم و کمک به سلامتی کل بدن و ذهن تمرکز داره. این راه و روش واسه کمک به اثرات درمانی دراز مدت بکار گرفته می شه.هیچ برنامه منفردی واسه همه کودکانی که از بیش فعالی رنج می برن وجود نداره و هر کودک این مشکل رو بطور منحصر بفرد تجربه می کنه.

طب سوزنی

نقاط درمانی زیادی در سرتاسر بدن وجود دارن که می تونن به علائم بیش فعالی کمک کنن. از اونجا که تجربه هر کودک از بیش فعالی منحصر بفرد و مختص خودشه هر گونه درمان با طب سوزنی هم واسه هر کودک اختصاصی هستش.نگرانی عادی والدین اینه که طب سوزنی باعث آسیب به فرزندشون می شه و اینکه بهترین راه واسه روبرو شدن با ترس کودکان از سوزن چیه. در مجتمع پیشرفت سلامت پارسیان از ابزارهایی در طب سوزنی استفاده می شه که این روش با درد خیلی کم یا هیچ گونه احساس دردی انجام شه.

اگه باز نسبت به طب سوزنی نگرانی هست به دیگر گزینه های درمانی ارائه شده توجه کنین.انجام طب سوزنی در هر نقطه از بدن باعث ایجاد حس آرامش زیادی می شه که اضطراب و بیش فعالی رو کم می کنه.بررسیا نشون میده که طب سوزنی می تونه فعالیت مغز رو به حالت طبیعی برگرداند و به آرامش علائم بیش فعالی کمک کنه.با انجام تکراری طب سوزنی، بدن کودک شما به تعادل هیجانی و فیزیکی می رسه.

طب گیاهی

طب گیاهی، روش درمانی موثری واسه درمان علائم بیش فعالیه.گیاهانی که تاثیر آروم بخش دارن عبارتند از دانه های عناب، تراشهای چوب بامبو و میوه schizandra، ریشه علف شیر چینی و صدف خوراکی.همه این گیاهان به داشتن ذهنی آروم و متمرکز کمک می کنن.گیاهان انرژی زایی مثل آستراگالوس، کودونوپسیس و کوردیسپس هم واسه افزایش تمرکز ذهن به درد بخور هستن. مثل دیگه درمانای طب سنتی هیچ درمان گیاهی منفردی واسه بیش فعالی وجود نداره. براساس تجربه منحصر به فرد بچه شما، ترکیب دارویی خاص ای واسه علائم بیش فعالی ارائه می شه که به شکل قطره، قرص یا پودر و مناسب واسه استفاده به وسیله بچه شما هستش.

تغذیه درمانی

تغذیه در درمان بیش فعالی خیلی موثره و شامل انتخاب غذاهای مناسب واسه این مشکل و حذف غذاهاییه که علائم بیش فعالی رو بدتر می کنن. هر مریض، دستورالعمل تغذیه ای خود رو دریافت می کنه اما مشاوه تغذیه چیزی بالاتر از این بوده و عدات غذایی و چیزی که بچه شما دوست داره و یا علاقه ای به اون نداره رو تشخیص میده. فهرست غذایی و هفتگی که شامل وعده ها و میان وعده ها هستش ارائه می شه.

اینجا نکات تغذیه ای واسه درمان بیش فعالی ارائه می شه.از قندهای تصفیه شده، افزودنیا، غذاهای فرآوری شده، رنگای مصنوعی، طعم دهنده های مصنوعی، شیرین کننده های مصنوعی و نگهدارندها استفاده نشه. این مواد بیشتر از دسته بنزواتا، نیتراتا، سولفیتا، BHT، BHA، بنزویل پراکسید، امولسیفایرها و مونوسدیم گلوتامات (MSG) هستن. حذف گلوتن از رژیم غذایی کودک هم می تونه به درد بخور باشه. عوضش از رژیم غذایی متعادل و غنی از سبزیجات، شکلای جور واجور توتا، لوبیا، آوکادو، مرکبات، بذر کتون، آجیل و پروتئین ماهی، مرغ و تخم مرغ استفاده شه.

مکملای تغذیه ای

دکتر شما ممکنه از مکملای غذایی به عنوان بخشی از رژیم درمانی کودک شما استفاده کنه.مکملای کلسیم و منیزیم آروم کننده سیستم عصبی هستن.کولینمی تونه به بهتر شدن حافظه و فراخنای توجه کمک کنه. ویتامین ب کمپلکس به بهتر شدن دقیق شدن و فوکوس کردن وآرامش سیستم عصبی کمک می کنه.دکتر شما مکملای خاص ای که واسه بچه شما مناسبه رو پیشنهاد میده.

منبع :

Author: ماه نشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *