از طب هومیوپاتی چه می دانید | طب ایرانی

یکی از روشای درمانی که تازگیا وارد ایران شده ، طب هومیوپاتیه. این طب قدمتی ۲۰۰ ساله داره و در حدود ۱۵ ساله که وارد ایران شده. میشه گفت اولین بار این طب در کشور آلمان استفاده کرده شد. اما این طب چیه ؟ چگونگی درمان اون چیجوریه؟ از چه داروایی واسه بهبود مریض استفاده می شه؟

در این طب با به کار گیری فایده های درمانی گیاهان و مواد معدنی در مقادیر بسیار ناچیز به کارکرد دفاعی در سطح جسمی و روحی – روانی کمک میشه تا بدن به خودی خود به همه بیماریها غلبه کنه. شاید از این نظر هومیوپاتی رو بشه مشابه واکسیناسیون در طب عادی در نظر گرفت اما یه واکسیناسیون در سطح بسیار وسیع و عمومی.

۳-  چه آدمایی میتونن واسه درمان از این طب استفاده کنن؟

تقریباً تموم افراد با بیماریهای جزئی و یا کلی چه زیاد و چه طولانی میتونن از این طب استفاده کنن و میشه گفت غالب این افراد میتونن درمان ریشه ای رو تجربه کنن. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین از جنین و نوزاد گرفته تا افراد سالخورده و مادران باردار میتونن بدون نگرانی از آسیب جانبی داروها از طب هومیوپاتی استفاده کنن.

۴-  منشأ داروهای این طب چیه و چیجوری جفت و جور می شن؟

داروهای هومیوپاتی دو منبع کلی دارن یکی عصاره گیاهان شفابخشه و دیگری مواد معدنی ساده و یا مرکب موجود در طبیعت. این مواد درزمان روند ساخت داروهای هومیوپاتی تخلیص و تواندهی شده و از مقادیر خیلی کم اونا جهت ایجاد فایده های درمانی قوی استفاده میشه.

۵- داروهای این طب به چه شکل قابل استفاده س؟

این داروها به شکل محلولی از آب مقطر و یا در موارد نادر به شکل قرص مورد استفاده قرار می گیرن که فرم مایع از بسیاری جهات به قرص مزیت داره.

۶-  آدمایی که داروهای شیمیایی استفاده میکنن میتونن بدون قطع اونا از این طب بهره مند شن؟

این افراد میتونن همزمان داروهای هومیوپاتی رو با داروهای طب عادی بدون نگرانی از تداخل اثر اونا استفاده کنن و کم کم با بهبود وضع سلامتی براساس گفته دکتر هومیوپات، اندازه مصرف داروهای طب عادی رو کم کنن و یا در صورت امکان قطع کنن.

۷- تلقین و یا باور داشتن به این طب در نتیجه گرفتن از درمان اثر داره؟

اصلا تلقین و یا باور داشتن به هومیوپاتی پایه درمان در این طب نیس بطور مثال دامپزشکی هومیوپاتی سالهاست که بطور مؤثر عمل میکنه و حیوانات هیچکدام تلقین پذیر نیستن.

۸- درمان در این طب چقدر زمان میبره؟

بسته به طول دوره دچار شدن، اندازه مصرف داروهای طب عادی، عمق مریضی و هم اینکه زمینه های توارثی (ژنتیکی)، طول درمان فرق داره و در هیچ دو نفری حتی با وجود برابر بودن نوع مریضی در طب عادی، طول دوره درمان برابر نیس.

۹- جایگاه این طب در دنیا چیه؟

سازمان بهداشت جهانی این طب رو به رسمیت شناخته و از اون به عنوان یکی از شایعترین و مؤثرترین روشای درمانی جانشین بدون آسیب جانبی که براساس تقویت کارکرد دفاعیه، نامبرده س. و در خیلی از کشورای پیشرفته مثل انگلیس، آلمان، فرانسه، کانادا، امریکا، هند و … بسیار شایعه.

۱۰- در ایران به رسمیت شناخته شده؟

در بهمن ماه سال ۱۳۷۷ این طب در ایران به وسیله وزارت بهداشت و درمان به رسمیت شناخته شد و از اون به عنوان یه طب مکمل مؤثر نامبرده شده.

۱۱- به چه دلیل این طب در ایران کمتر شناخته شده؟

توجه به اینکه یه فرد با تموم بیماریها فقط به یه دکتر هومیوپات مراجعه میکنه پس پیشرفت این طب واسه بقیه پزشکان و متخصصین و کارخانجات ساخت داروهای طب عادی دلیل رقابت اقتصادی تنگاتنگی شده و اینجور رقبای سرسختی اجازه گسترش اونو نمیدن و متأسفانه در بعضی موارد حتی با شایعات نادرست تلاش در ضعیف کردن وجهه هومیوپاتی در اذهان عمومی دارن و از طرف دیگه دخالت افراد غیر متخصص در کار درمان دلیل دلسردی بعضی بیماران از این طب شده.

منبع : hidoctor.ir

Author: ماه نشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *