از طریق تغییرات پوست ۱۴ بیماری را تشخیص دهید | بیماری

:  

قسمتای ۱ و ۲ : سیستم گوارشی

اگه روی قسمتای ۱ و ۲ که روی چهره مشخص شده، دانه ها مشکی، جوش و لکه ایجاد شد مطمئنا به این معناست که سیستم گوارشی شما خوب عمل نمی کنه. واسه مقابله با این مشکل، باید مصرف خوراکیای مضر و ناسالم و چربیا رو کم کنین، از نمک دوری کنین و مقدار بیشتری آب بخورین.

قسمت ۳: کبد

کبد اندامیه که تجمع مواد سمی در اون و مصرف مواد مضر واسه سلامتی می تونه در چهره کرد پیدا کنه. در این صورت باید از مصرف الکل، خوراکیای مضر، تنقلات ناسالم و لاکتوز دوری کرد. به جای اون مقدار بیشتری میوه ها و سبزیجات به خصوص شکلای جور واجور خام رو بخورین. این پیشنهاد ای به درد بخور واسه پاکسازی کبد است.

قسمتای ۴ و ۵: کلیه ها

چیزی که موجب نازیبایی، گودی و کبودی دور و بر چشما می شه، ممکنه به دلیل کاهش آب بدن و کارکرد نادرست کلیه ها باشه. از همین رو خیلی با اهمیته تا مصرف آب زیاد شه و از نمک و خوراکیای مدر دوری شه.

 

قسمت ۶: قلب

مهم ترین بخش صورت که به دلایل جور واجور تحت تاثیر جوشای مشکی و جوش قرار میگیره بینیه. با این حال، اگه این جوشا یهو بروز کنن و به سختی از بین روند ممکنه نشونه ای از ناراحتیای قلبی باشه. واسه رفع این مشکل، خوراکیای مضر مانند چربیا، نمک و غذاهای تند رو از برنامه غذایی خط بزنین. به جای اون، اسیدهای چرب امگا ۳ به خصوص شکلای جور واجور گیاهی رو بیشتر مصرف کنین.

 

قسمتای ۷ و ۸: کلیه ها

تجمع مواد زائد، احتباس آب یا کاهش رطوبت بدن می تونه در این بخشای صورت هم بروز کنه. واسه رفع این حالت، باید آب زیادی بخورین و از نوشیدنیایی مانند قهوه، الکل و نوشابه های گازدار دوری کنین.

 

قسمتای ۹ و ۱۰: سیستم تنفسی

این قسمتای صورت می تونه بازتابی از بعضی شکلای جور واجور آلرژی های تنفسی یا ناراحتیای طولانی مانند آسم باشه. عادت نادرست سیگار کشیدن می تونه ایجاد کننده ایجاد لکه و تغییرات پوستی شدید در این قسمتا شه. اگه می خواین با این مشکل مقابله کنین، سیگار رو کنار بذارین، مصرف خوراکی های تازه رو زیاد کنین و مصرف شکر رو کم کنین.

 

قسمتای ۱۱ و ۱۲: هورمونا

تغییرات هورمونی به خصوص در دوران سیکلای قاعدگی باعث تغییرات اساسی در این بخشا می شه. هرچند این مشکل واسه بسیاری افراد پیشگیری ناپذیره اما میشه با تغذیه درست، ورزش، خواب مطلوب، نوشیدن کافی آب، شستشوی مرتب پوست و دوری از خوراکیای تحریک کننده اونو کم کرد.

قسمت ۱۳: معده

این بخش صورت نشون میده که هضم غذا خوب صورت نمی گیره، روده بزرگ کارکرد صحیحی نداره و یبوست در مواقع بسیاری فرد رو آزار میده. پیشنهاد می شه واسه بهبود این مشکل، مصرف فیبرها که در میوه ها، سبزیجات و غلات فت و فراوون هست رو زیاد کنین.

قسمت ۱۴: استرس

اگه متوجه تغییراتی در این ناحیه شدید، ممکنه بدن شما درخواست استراحت و وقتی واسه تجدید نیرو رو داشته باشه. نبود کنترل و مدیریت درست استرس می تونه مشکلات زیاد جسمی رو به دنبال داشته باشه. واسه مقابله با این مشکل، پیشنهاد می شه روشای ریلکسیشن رو در پیش بگیرین، کمی بخوابین و مقدار بیشتری آب بخورین.

یادتون باشه که همیشه باید تغییرات صورت رو جدی بگیرین و در این مورد با دکتر مشورت کنین.

 

منبع :

Author: ماه نشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *