از علائم سنگ کلیه چه می دانید؟ | بیماری

: به گزارش ایران ناز شاید درد پهلو عوامل زیادی داشته باشه، ولی به عنوان شایع ترین علامت وجود سنگ در کلیه ها هستش. سوزش ادرار، خونی و تیره شدن رنگ ادرار، تهوع و استفراغ از دیگر علائم سنگ کلیه در افراده.

 

معمولابرداشتی اشتباه درباره سنگ کلیه در میان همه مردم هست که تصور می کنن این مریضی درمان نداره، پس به فکر اقدامات درمانی مناسب و پیشگیری از اون نیستن. این در حالیه که با بعضی اقدامات ساده میشه از تشکیل سنگ در کلیه ها پیشگیری و از این عضو مهم بدن خوب مراقبت کرده.

 

 

این موضوع درباره همه بیماریا صدق می کنه که اگه در مراحل اولیه تشخیص داده شه، از پیشرفت مریضی میشه جلوگیری کرد و مریضی سنگ کلیه هم از این مستثنی نیس. ولی اگه افراد در مراحل اولیه مریضی و بروز نشونه های اون به متخصص مربوطه و مراکز درمانی مراجعه و پیگیری لازم رو نداشته باشن،

 

شک نداشته باشین از درمان در مراحل بعدی سود زیادی نخوان برده.آدمایی که واسه اولین بار علایم مریضی رو در خود دیدن، لازمه آزمایش بدن تا تشخیص پایانی در این مورد داده شه. در این آزمایشا ترکیبات ادرار بررسی می شه تا نوع سنگای کلیه مشخص شه. سنگای کلیه شکلای جور واجور متخلفی داره و واسه رفع سنگ سازی کلیه ها لازمه رژیم غذایی مناسب با نوع سنگ واسه فرد تجویز بشه.براساس مباحثی که مطرح شده

 

 

پیشنهاد ای که به افراد گرفتار به سنگ کلیه می شه، اینه که سنگ دفع شده رو دور نیندازند و واسه بررسی ترکیبات سنگ به مراکز درمانی مراجعه کنن و بهترین رژیم غذایی و داروهای مناسب رو دریافت کنن.واسه آدمایی که با علایم سنگ کلیه مراجعه می کنن، یه آزمایش خون هم تجویز می شه. وجود عفونتای ادراری، پرکاری تیروئید و مشکل در غده پاراتیروئید از عوامل تشکیل سنگ کلیه در افراده.

 

البته مصرف بعضی غذاها از جمله غذاهای پرنمک در بروز این مریضی هم موثره.جدا از نوع سنگ، از پیشنهادای مهم واسه افراد مریض، مصرف زیاد آبه. همونطور که میدونید بر نوشیدن ۸ لیوان آب در روز بسیار تاکید شده، اما در این مبحث بر تعداد لیوانای آب تاکید نمی کنم بلکه آب باید به حدی مصرف شه که رنگ ادرار شفاف باشه،

 

 

وگرنه مصرف آب از طرف فرد کافی نبوده و این باعث رسوب مواد معدنی موجود در ترکیبات ادرار و در آخر تشکیل سنگ کلیه می شه.بعضی افراد و بیماران گرفتار به سنگ کلیه روزانه مصرف ۸ لیوان آب رو در برنامه خود دارن، اما به دلیل تعریق بالا، مقدار خیلی از آب مصرف شده از راه پوست و مخاط از کف میره و آب کمی به کلیه ها می رسه.

 

پس از عوامل مهم و ساده پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه مصرف کافی آبه؛ طوریکه رنگ ادرار شفاف و حجم اون در روز دست کم ۲ یا ۳ لیتر باشه.تغییر سبک زندگی و مصرف غذاهای مناسب بهترین راه پیشگیری از بیماریا از جمله سنگ سازی کلیه هاست. پس پیشنهاد می شه از مصرف غذاهای آماده و فست فودها از جمله سوسیس، همبرگر، کالباس و غذاهای شامل پروتئین زیاد و نمک شدیدا دوری کنین.

.

منبع :

Author: ماه نشان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *