دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل فضایی- مکانی فضای سبز شهری در بندر انزلی

قسمتی از متن پایان نامه :

 

: دما

دامنه شبانه روزی دما در زمستان در نواحی ساحلی دریای خزر در حدود 6 درجه می باشد که به تدریج این اختلاف افزایش یافته و به 12 درجه در نزدیک کوهپایه ها می رسد و در ارتفاعات این اختلاف مجدداً با کاهش روبرو می شود و به 8 تا 9 درجه سانتیگراد می رسد، باید گفته شود که در تابستان اختلاف دامنه شبانه روزی دما در نزدیک به ساحل تغییر چندانی نسبت به زمستان ندارد و در حدود 6 تا 7 درجه تغییر می کند در صورتی که هر قدر از ساحل دور شویم این اختلاف افزایش یافته و به 14 درجه می رسد در ارتفاعات نیز دامنه تغییرات دمای شبانه روز در حدود 16 تا 17 درجه می رسد(مهندسین مشاور پندام،1382).جدول زیر روند تغییرات ماهیانه دما در شهرستان بندر انزلی را نشان می دهد.

با توجه به جدول فوق بیشترین دمای ماهیانه یاحداکثر درجه حرارت در تیر ماه و کمترین دمای ماهیانه درجه حرارت در بهمن ماه می باشد.و در دمای حداقل نیز بیشترین دما در تیر ماه و کمترین دما در بهمن ماه مشاهده می شود. با نگاه به جدول فوق از متوسط دمای ماهیانه شهرستان ماههای شهریور،تیر و مرداد دارای بیشترین درجه حرارت و ماههای دی،بهمن و اسفند دارای کمترین درجه حرارت می باشند. نمودار ذیل روند تغییرات ماهیانه دما را در بندر انزلی نشان می دهد.

رطوبت نسبی

با نگاهی به موقعیت جغرافیایی شهرستان بندر انزلی و همجواری با دریای خزر در شمال و ارتفاعات البرز در جنوب که باعث تراکم رطوبت در این منطقه می شود میزان رطوبت نسبی نیز در این ناحیه بالا می باشد.جدول ذیل میانگین رطوبت نسبی ایستگاه مورد مطالعه را با توجه به دوره آماری نشان می دهد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

آیا سرانه فضای سبز موجود در شهر بندر انزلی در حد مطلوب می باشد؟

 تحلیل فضایی- مکانی فضای سبز شهری در بندر انزلی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : تحلیل فضایی- مکانی فضای سبز شهری در بندر انزلی  با فرمت ورد