دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل عوامل تأثیرگذار ژئوپلیتیک کشورهای اسلامی

قسمتی از متن پایان نامه :

– جمهوری سورینام

جمهوری سورینام در شمال آمریکای جنوبی و در کنار اقیانوس اطلس قرار دارد، وسعت آن به 820/163 کیلومتر مربع بالغ می گردد. ارتفاعات آن بیشتر در نواحی مرکزی واقع شده و به دلیل قرار گرفتن در منطقه ی استوایی، آب و هوای گرم و مرطوب دارد. سورینام تنها کشور قاره ی آمریکاست که بالاترین درصد آن مسلمان هستند. بقیه پیرو ادیان مسیحی (کاتولیک-پروتستان) و هندو می باشند. سورینام 000/502 نفر سکنه دارد. در 1965 م تعداد مسلمانان سورینام 000/80 نفر بود که 25% سکنه ی آن را تشکیل می داد و رقم مسلمانان آن در 2006 م حدود 000/160 نفر بود که صد هزار نفر آنان منشأ جاوه ای دارند

ورود مهاجران مسلمان، افزایش نرخ رشد طبیعی جمعیت، گرایش افراد دیگر به اسلام از عواملی بود که رقم مسلمانان سورینام را بالا برد. مهاجرت غیر مسلمان این کشور به نقاط دیگر نیز درصد مسلمانان را افزون می نماید. حتی سرخ پوستان در سورینام به اسلام علاقه نشان می دهند(گلی زواره، 1388، ص694).

اقتصاد سورینام تحت تاثیر صنایع بوکسیت قرار دارد که بیش از % ۱۵ تولید ناخالص داخلی % ۷۰ درآمد صادرات را تامین می‌کند. سایر اقلام صادراتی شامل شکر و قند می‌شود و نیز سورینام دارای مخازن نفت و طلا است. حدود یک چهارم مردم در بخش کشاورزی کار می‌کنند. اقتصاد سورینام وابستگی زیادی به کشورهای دیگر دارد و عمدتاً با هلند، ایالات متحده و سایر کشورهای حوزه کاراییب تجارت می‌کند.دولت ویدنبوش پس از در دست گرفتن قدرت در پاییز ۱۹۹۶، تمام برنامه‌های ساختاری دولت قبلی را به بهانه منصفانه نبودن برای مردم فقیر جامعه، متوقف کرد. درآمدهای مالیاتی مانند گذشته قطع شد و دولت منابع درآمد جدیدی را جایگزین مالیات کرد. در سال ۱۹۹۷ تخصیص سرمایه به توسعه سازمانهای هلندی کاهش یافت و روابط دو کشور رو به زوال گذاشت. رشد اقتصادی درسال ۱۹۹۸ با تنزل بخش معدن، ساخت و ساز و خدمات عمومی، کاهش پیدا کرد. هزینه‌های رایج دولتی، پایین بودن مالیات، خدمات شهری ضعیف و کاهش کمک‌های خارجی در سال ۱۹۹۹ منجر به مشکلات مالی و کاهش تولید ناخالص داخلی به % ۱۱ شد. دولت تصمیم گرفت تا این کمبودهای مالی را با چاپ اسکناس جبران کند که منجر به افزایش فوق العاده تورم و کاهش نرخ تبادل ارز گردید(ویکی پدیا).

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

1- عوامل تاثیرگذار ژئوپلیتیک کشورهای اسلامی در معادلات بین المللی کدامند؟

 تحلیل عوامل تأثیرگذار ژئوپلیتیک کشورهای اسلامی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان : تحلیل عوامل تأثیرگذار ژئوپلیتیک کشورهای اسلامی  با فرمت ورد