دانلود پایان نامه

 سایت دانلود پایان نامه های رشته مدیریت

عنوان کامل پایان نامه :

 مقایسه عملکرد سازمان تربیت بدنی استان مرکزی با استان قم با استفاده از روش کارت امتیازی متوازن

قسمتی از متن پایان نامه :

همراستا سازی راهبرد و فعالیت­ها

امروزه سازمان­ها در محیطی پیچیده و پویا رقابت می‎کنند. بنابراین فهم دقیقی از اهداف و روش­های دستیابی به اهداف برای آن­ها حائز اهمیت است. شاخص­های عملکرد مکانیسمی برای مرتبط ساختن سیاست­های بهبود فرایند یا محصول که توسط مدیریت ارشد ایجاد شده است را به دیگر فعالیت­ها در سطح سازمان فراهم می‎سازد. این گفته بدان معناست که همراستا سازی راهبردی سازمانی و اهداف با فعالیت­های یک پیش نیاز حتمی برای بقاء در چنین محیطی است. شاخص­های عملکرد چنین همراستایی را آزمون می‎کنند و امکان تنظیم آن را فراهم می‎آورند. از چنین ارتباطی مشخص است که فرایند اندازه گیری عملکرد در توسعه راهبرد آینده، مشارکت خواهد داشت. (کوهزادی، 1389)

ب)کنترل عملیات

ارزیابی برای کنترل کسب و کار در مقابل اهداف و برنامه­ها و در دست داشتن ابزاری برای اصلاح تغییرات و انحراف از برنامه و به طور کلی جهت مدیریت عملیات لازم است. (کوهزادی، 1389)

 

ج) مدیریت و تعامل با ذی نفعان

امروز و احتمالاً در آینده بهترین طریق بقاء و کامیابی در بلندمدت برای سازمان­ها، تفکر درباره خواسته­ها و نیازهای همه ذی نفعان مهم و تلاش برای ارزش رسانی به آن­هاست. این مسئله نیازمند آگاهی درباره محیط گسترده خارجی و ارضای خواسته­های گسترده وسیعی از ذی نفعان است. گروه‎های ذی نفع شامل سهامداران، مشتریان، کارکنان، تأمین کنندگان، شرکا، قانون­گذاران و ناظران و جامعه است. برای تخمین برآورده سازی نیاز و الزامات همه گروه­های ذی نفع لازم است توانایی اندازه گیری و ارائه ارزش برای هر کدام را داشته باشیم. بنابراین مدیریت و ارتباط با ذی نفعان، یکی دیگر از اهداف ارزیابی عملکرد است. (کوهزادی، 1389)

د)کیفیت

شاخص­های عملکرد، سنجه­هایی هستند که برای ارزیابی کیفیت در برابر استانداردها و اهداف شکل داده شده در داخل یک سازمان بکار می‎روند، تا بدین ترتیب کیفیت تثبیت شده یا بهبود یابد.

 

و) مسئولیت پذیری

اطلاعات عملکرد، مسئولیت پذیری موثر در برابر ذی نفعان خارج سازمانی را، به نحوی اثربخش امکان پذیر می‎سازد. با اطلاعات مناسب، نهادهای عمومی و دولتی، جامعه و دیگر ذی نفعان قادر به اعمال فشار برای بهبود هستند و می‎توانند درک بهتری از آنچه در جریان است داشته باشند. در این مورد، منظور از مسئولیت پذیری به خصوص مسئولیت پذیری در برابر عموم است و از این جهت در بخش عمومی و سازمان­های دولتی مهم محسوب می­شود، هر چند با درک روزافزون سازمان­های بخش خصوصی از نقش گسترده تر خود در جامعه و مسئولیت خود برای بکارگیری اثربخش منابع محدود و همین طور اثرات اجتماعی فعالیت­هایشان، موضوع مسئولیت پذیری برای آن­ها نیز اهمیت بیشتری می­یابد. (کوهزادی، 1389)

در مطالعه ای که فارمر[1] از 147 سازمان خصوصی و دولتی در انگلستان به عمل آورده اهداف بکارگیری ارزیابی عملکرد به ترتیب زیر فهرست شده­اند: (کوهزادی، 1389)

  • امکان مدیریت عملیات و کنترل اثربخشی و کارایی
  • نشان دادن ارزش کسب شده
  • تسهیل ارتباط و مدیریت اثربخش ذی نفعان
  • همراستا سازی عملیات با راهبرد

[1] Farmer

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

هدف اصلی این تحقیق مقایسه عملکرد سازمان تربیت بدنی استان مرکزی با استان قم با استفاده از روش کارت امتیازی متوازن است که البته با توجه به این که تحقیق موجود به صورت مطالعه موردی در سطح دو سازمان انجام می­شود ممکن است به طور کامل اهداف فوق برآورده نشود؛ اما آنچه که در انجام این تحقیق مد نظر است بررسی و توجه به موقعیت گروه خاصی از افراد جامعه است و وضعیت بحرانی آنان مد نظر قرار گرفته نشده است.

 

1-4-2 هدف علمی تحقیق

هدف علمی تحقیق حاضر، شناسایی رابطه عملکرد و تطبیق عوامل روش کارت امتیازی متوازن در سازمان تربیت بدنی استان مرکزی و استان قم می­باشد.

1-4-3 هدف کاربردی تحقیق

سازمان تربیت بدنی استان مرکزی و استان قم و سایر سازمان‎ها و ادارات مرتبط به عنوان اصلی‎ترین کاربران این تحقیق بوده و می توانند نتایج این تحقیق را مورد استفاده قرار دهند.

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : مقایسه عملکرد سازمان تربیت بدنی استان مرکزی با استان قم با استفاده از روش کارت امتیازی متوازن  با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده