دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی محدودیت‌های ژئومورفولوژیکی در توسعۀ فیزیکی شهر بندر انزلی

قسمتی از متن پایان نامه :

– تغییرات استاتیک: این تغییرات پی آمد منطقی پیشروی و پسروی یخچال‌های قاره‌ای است. اثرات مستقیم این پدیده از نظر اقلیم کاهش و افزایش سطح تبخیر در مقیاس سیاره‌ای است. از نظر ژئومورفولوژی جابجا شدن متناوب نوار ساحلی در طول تمام سواحل اقیانوس‌ها و دریاها می‌باشد که شواهد مرفولوژیکی آن در منطقه فعلی ساحلی و فلات قاره (دشتاب) مشاهده می‌شود. از طرف دیگر بالا و پایین رفتن متناوب سطح اساس عمومی به مدت طولانی و تکرار این پدیده برعمل مکانیکی رودهایی که به دریا می‌ریزند اثرات عمیقی بجای گذاشته که امروزه بقایا و شواهد آن به صورت شکل‌های چند دوره‌ای (پولی سیکلیک) دیده می‎شود (جداری عیوضی، 1383: 70).

– تغییرات ایزوستاتیک: وزن توده یخ عظیمی که در دوره‌های یخچالی روی خشکی‌ها قرار می‌گرفت سبب فرو رفتن آن در گوشته شده و تعادل ایزوستاتیک صفحات لیتوسفر را بهم زده است به‌طوری‌که به موازات فرو رفتن صفحات یا قطعات تحت فشار وزن یخ‌ها، قطعات دیگر به تدریج بالا آمده است. در دوره‌های بین یخچالی عکس این فرایند جریان داشته است(جداری عیوضی، 1383: 71).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

– عوامل و پدیده‌های تأثیرگذار ژئومورفولوژی بر توسعۀ فیزیکی شهربندر انزلی کدامند؟

– آیا توسعۀ فیزیکی شهر بندر انزلی با عوامل ژئومورفولوژیکی ارتباط مستقیم دارد؟

 بررسی محدودیت‌های ژئومورفولوژیکی در توسعۀ فیزیکی شهر بندر انزلی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک زیر

لینک متن کامل پایان نامه رشته جغرافیا با عنوان :  بررسی محدودیت‌های ژئومورفولوژیکی در توسعۀ فیزیکی شهر بندر انزلی با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده