دانلود پایان نامه

 پایان نامه ها - رشته حسابداری

عنوان کامل پایان نامه :

 تاثیر ریسک ورشکستگی بر بزرگنمایی اقلام تعهدی و کوچک نمایی جریان وجوه نقد

قسمتی از متن پایان نامه :

2-2-6 بهنگامی سود

مرجع این معیار برای اندازه گیری کیفیت سود بر این دیدگاه استوار است که اطلاعات حسابداری باید اطلاعاتی را که جذب قیمت می شود، تبیین نماید. به موقع بودن توانایی سود در انعکاس اخبار خوب و بد که در بازدهی جذب شده اند را نشان می دهد و به صورت قدرت تبیین رگرسیون معکوس سود و بازدهی اندازه گیری می شود.

2-2-7 پایداری سود

توان پیش بینی کنندگی اطلاعات سود را می توان با بررسی اینکه آیا سود جاری، یکنواختی بالایی دارد یا خیر اندازه گیری نمود. از آنجا که سودهای پایدار، انتظارات آتی را تحت تأثیر قرار داده و احتمال پیش بینی صحیح سودهای آتی را افزایش می دهند، چنین اطلاعاتی ارزش پیش بینی کنندگی بالایی دارد. بدلیل آنکه ارزش پیش بینی کنندگی یکی از راه هایی است که اطلاعات را مفید می سازد و چون ویژگی مفید بودن مهمترین نتیجه کیفیت اطلاعات حسابداری است، سودهای با پایداری بالا را می توان به عنوان اطلاعات سود با کیفیت در نظر گرفت.

پایداری سود به معنای تکرارپذیری (استمرار) سود جاری است، پس هر چه پایداری سود بیشتر باشد، معنای آن این است که شرکت توان بیشتری برای حفظ سود های جاری دارد، لذا فرض می شود کیفیت سود شرکت بالاتر است (ثقفی و کردستانی، 1383). به همین دلیل است که آگاهی از پایداری سود می تواند در پیش بینی بازده ها مورد استفاده قرار گیرد.

از دیدگاه تحلیلگران مالی و سرمایه گذاران سود حاصل از فعالیت های عملیاتی تکرار پذیر از اقلام غیرعادی و غیرمترقبه سود، محتوای اطلاعاتی بیشتری دارد، زیرا اقلام تکرار پذیر سود معیار خوبی برای برآورد جریان های نقدی به حساب می آید (خواجوی و ناظمی، 1384).

سوالات یا اهداف پایان نامه :

 هدفهای تحقیق:

هدف این تحقیق بررسی رابطه بین ریسک ورشکستگی و نابهنجاری اقلام تعهدی و جریان وجوه نقدعملیاتی می باشد. به عبارت دقیق تر این پژوهش به این موضوع می پردازد که آیا سرمایه گذاران در زمان قیمت گذاری اوراق بهادار، درک صحیحی از اطلاعات موجود در اقلام تعهدی و جریان وجوه نقد شرکت هایی با ریسک ورشکستگی بالا نسبت به شرکت هایی با ریسک ورشکستگی پایین برای پیش بینی سودهای آتی دارند یا خیر.متغیرهای این تحقیق شامل جریان وجه نقد عملیاتی، اقلام تعهدی و ریسک ورشکستگی می باشند.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه - تز - رشته حسابداری

لینک متن کامل پایان نامه رشته حسابداری با عنوان : تاثیر ریسک ورشکستگی بر بزرگنمایی اقلام تعهدی و کوچک نمایی جریان وجوه نقد با فرمت ورد

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید