دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان پایان نامه :  بررسی حقوقی فرزندخواندگی با تکیه بر قوانین حمایت از کودکان در ایران

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

جهت پیشبرد اهداف اجتماعی استفاده نکرد. برای جلوگیری از سوءاستفاده احتمالی و مفاسد آن باید در سلیمان فدوی لنجوانی (1384) در مقاله‌ی «تعارض قوانین در فرزند خواندگی» به بیان تعارضات موجود در قوانین و حقوق فرزند خواندگی پرداخت. به بیلان او هرگاه محکمه خارجی ایجادکننده رابطه فرزند خواندگی باشد و والدین پذیرنده وفرزندخوانده، همگی ایرانی (غیر از اقلیت‌های دینی) باشند در آن صورت رابطه قرابت وتوارث بین نامبردگان بر قرار نخواهد شد و در خصوص اقلیت‌های دینی و مذهبی مطابق قواعد و مقررات متداوله و مسلمه دین و مذهب پدرخوانده رفتار می‌گردد. در خصوص اتباع بیگانه، حکم فرزندخواندگی صادره توسط محکمه خارجی، با رعایت ماده 169 قانون اجرای احکام مدنی مصوب 1356/8/1، فقط به میزان و مواد مندرج در حکم قابل تنفیذ می‌باشد مگر اینکه موارد مقید در دادنامه، با نظم عمومی شدید و بازدارنده حقوق ایرانمنافات داشته باشد که در آن صورت، انتظامات عمومی مانع نفوذ حکم خواهد شد.

متولی (1379)، در مقاله‌ای با عنوان «قانون حاکم بر فرزند خواندگی از نظر مقررات داخلی و حقوق بین‌الملل خصوصی ایران» با بررسی حقوق فرزند خواندگی و قوانین حاکم بر این موضوع در ایرن و کشورهای دیگر پزداخت و اذعان داشت که تلاش حقوقدانان، قضات و قانونگزاران در کشورهای مختلف، درجهت رعایت هر چه بیشتر مصالح ومنافع عالیه کودکان می‌باشد، و این رعایت مصالح عالیه کودک، علاوه بر جنبه‌های اقتصادی و اجتماعی، شامل رعایت جنبه‌های عاطفی و روانی موضوع نیز می‌شود و این مسأله از جمله به صورت صدور شناسنامه و اوراق و اسناد سجلی و مدارک هویت طفل به نام خانواده جدید متجلی می‌گردد. بدیهی است که وقتی این تلاشها با میراث فرهنگی و دینی و سنت‌های جوامع مختلف تلفیق وهماهنگ می‌شود، آثار بعضاً متفاوتی را در مقررات کشورهای مختلف بوجود می‌آورد.

علی اکبری و توکل (1389)، در تحقیق خود با عنوان «بررسی تجارب روانی خانواده‌های دارای فرزند خوانده»، که یک مطالعه کیفی بود و در آن از روش پدیده شناسی توصیفی استفاده گردید و نمونه گیری به روش مبتنی بر هدف انجام شد، وضعیت روانی زوجین دارای فرزند خوانده را مورد بررسی و تحلیل قرار دادن. در پژوهش فوق الذکر بیان شد که تغییرات روانی از اهم تجربیات این خانواده‌ها می‌باشد. فرزند خواندگی علاوه بر فوایدی که برای فرزند خوانده دارد، برای استحکام بخشی به اساس خانواده نیز نقش و فواید چشمگیری دارد و پرستاران لازم است در طراحی مداخلات روان پرستاری جهت رفع مشکلات آن‌ها توجه لازم را مبذول دارند.

 بررسی حقوقی فرزندخواندگی با تکیه بر قوانین حمایت از کودکان در ایران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه ارشد:بررسی حقوقی فرزندخواندگی با تکیه بر قوانین حمایت از کودکان در ایران

دسته‌ها: دسته‌بندی نشده